
Mõte järgmisest pildist küpseb pikalt- alateadlikult käib protsess kogu aeg. Kui teadlik seisund koidab, siis mingi kõrvaltõuke ajel on peaaegu kogu pilt klaar ja ainult ärategemise vaev. Live-del koos muusikaga, on mõnikord tekkinud vist transi seisund. Umbes selline tunne, et oled tulikuum pooljuht, nagu elektroonikadetail skeemil – töötad kui masin. Ei saagi aru, kas pilt maalib sind v. sina pilti. Pärast sellest seisundist välja tulla pole kerge.
————————————–
Vaikuses on pigem emotsioonid ja analüüs ning sõnumi sissekodeerimine. Kes värvide keelt tunneb, saab pildist aru. Umbes sama, mis lugeda muusikanoote partituurilt. Siin ongi iva, miks mõnede kunstnike tööd on väga suure väärtusega, mõnede omad mitte. A. Juske (PhD), in memoriam, kirjutas kusagil, et autori teose peaks ära tundma vähemalt saja-kahesaja meetri pealt ja seostama selle loojaga.
————————————–
Ei tea, kas ja kui edukas olen. Eks teised hinda, kel mu pildid olemas ja juba aastaid. Paljud Kunstnike Liidu liikmed pole näitustega pikki aegu üldse maha saanud . Mõned teevad jätkuvalt sama, mida 15-20-25 ja rohkem aastat tagasi. Mõned korraldavad haige toppimisena tunduvaid niśinäitusi, nö sotsiaal-ekshibitsionisme. On üritatud ideede ja juba ammu valmis teoste ja kujunduste plagiaate.
… Otsi EPL-i v. PM Ants Juske (PhD) lugusid.
———————————–
Pean oluliseks muutumisvõimet.
—————————————-
T. Talve